Ознайомтеся з матеріалом уроку і виконайте тест
ТУТ..
Хімічні властивості води
Мета уроку: познайомити учнів з хімічннми
властивостями води; продовжить формувати навички складання рівнянь хімічних
реакцій;; розвивати логічне мислення; формувати вміння аналізувати й робити
висновки.
Обладнання: вода, метали: Натрій, Кальцій;
індикатори; штатив з пробірками, колби, газоотвідна трубка
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I.
Організаційний момент
II.
Основна частина уроку
2.1
Актуалізація та корегування знань учнів
Бесіда
1. У колбі перед вами вода. Яку вона має формулу?
2. До якого класу належить вода?
3. Опишіть фізичні властивості води
4. Яку роль на Землі відіграє вода та яке ії значення?
5. Яке значення води у промисловості, сільскому господарстві, побуті.
6.
Які прислів’я й присказки ви знайшли про воду?
1 Дерево водою живе. Дерево воду береже.
2. Вийти сухим з води
3. Крапля за крапею – утворитья озеро.
4. Буря в склянці води
5.
Під лежачій камень вода не тече
6. Лити воду на чийсь млин.
7.Вода камінь точе
8. Куди вода тече, там травиця росте
7. Загадки про воду
1. Яку воду можно носити в решеті? (Сніг)
2. Сидить дід за подушками та стріляє галушками (Град)
3. Сидить півень на вербі, спустивши крила до землі. (Дощ)
4. Чого не обнесеш навколо хати в решеті? (Вода)
8. Учні приготували вірші та казки про воду( приклади)
Казка:
Жила якось собі у теплій країні Н2О. Правили
цією країною Спека та Холод. Вони по черзі правили країною, але чогось увесь
час не вистачало у царстві! Не було дерев, птахів та звірів. Усе навколо було
сіре та нудне. Були лише рідини, тверді тіла та гази. От одного разу
поскаржилися жителі країни уряду, що чогось не вистачає. От і сказала Спека Холоду,
що потрібно щось змінити. От вони й вирішили, що сама формула Н2О повинна стати третім
правителем. От і стала Н2О правити. У країні з’явилися рослини та тварини, океани з його мекашцями.
Коли правив Холод, вода перетворювалася в лід.
Коли правила
Спека, вода була газом. З’явилися хмари та випадали дощі.
Країна стала
світлою та барвистою.
Вірш - пісня
Привіт усім!
Я вода, мене ти змалку знаєш
Якщо ти гарний малюк,
Мене ти поважаєш!
З агрегатним станом( пояснює вона).
Як мої тато й мама, я просто рідина.
Пластична і прозора, талан у мене є:
Без смаку і без близку, хоч кожен п’є мене.
Парфуми в мене дорогі:
Ви запаху не чули?
Так я ж не пахну, я ж вода,
Невже ви це забули?
А в спекотний день дорослий і малятко,
І лютий звір, і кожен птах й малесеньке звірятко,
Переді мною, як один, усі на коліна встали,
Бо все живе пологи просить.
Вода – це життя для всіх.
Ковток води і кров розносить по
Всьому тілі,
Так навік з уклоном усі до мене йдуть.
Людина, птах, звірина,
Коли мене не стане тут, тоді усе загине!
2.2 Новий матеріал
Учитель: Сьогодні ми ще раз
переконалися в тому, що вода – дуже важливий оксид. Скільки прислів’їв, приказок, загадок ви знайшли. А скільки казок та віршів склали самі! Усі
ми знаємо, наскільки важливо знати властивості речовин. Ми познайомилися з
фізичними властивостями води, Сьогодні поговоримо про хімічні властивості. Вода
з хімічного точки зору є дуже стійкою сполукою.
Проблемне питання: Як ви вважаєте, вода хімічно активна?
Метод мозгового штурму
1. Чи взаємодіє вода з металами?
Демонстрація взаємодії води з натрієм, кальцієм. До
одержаних розчинів додати розчин фенолфталеїну, спостереження зміни забарвлення
індикатора.
2. Чому метали «бігають» по воді?
3. Складання хімічних рівнянь
Пояснення:
а)дати визначення «луг»
б) взаємодія води проходить активно з лужними та лужноземельними металами.
4. Визначаємо тип хімічних
реакцій.
2.4 Узагальнення знань учнів
1. Вода- хімічно активна?
2. Складіть самостійно рівняння взаємодії води з Калієм, Барієм.
3. Складіть сенкан про воду.
Сенкан, який склали учні:
« Вода
Безбарвна, розкладається, реагує,
Вода – хімічно активна речовина.
Оксид»
III Заключна
чстина уроку
3.1
Підбиття підсумків роботи на уроці
1) Що нового ви дізналися на уроці?
2) Чи все було зрозуміло?
3) Що викликало утруднення?
4) Що найбільш сподобалося на уроці?
3.2 Домашнє
завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар